koutekzdravi

Kouzlo kinezioterapie

V dnešní době existuje mnoho nových a moderních postupů léčby, nejen fyzických, ale i psychických obtíží. Jedním z takových postupů je kinezioterapie neboli psychomotorická terapie. U nás se jedná o poměrně mladou metodu, používá se teprve od roku 2007 a povědomí o ní není mezi širší veřejností příliš velké.

Co kinezioterapie obnáší?

Jedná se o vědecky podložený léčebný a cvičební postup, který slouží nejen ke zvýšení fyzické kondice, ale napomáhá i zlepšení fyzického a psychického stavu klienta, za pomoci doteků a cviků. Počátky kinezioterapie sahají do 2. světové války, kdy byla využívána k uzdravení zraněných vojáků, aby byli schopni co nejrychlejšího návratu ke svým jednotkám. Tato metoda je vždy zacílena na tu část těla, která je nějakým způsobem poškozena či nefunkční. Přitom se zaměřujeme na dva velmi důležité faktory – cílení léčebného pohybu a jeho dávkování.Jak funguje a co obnáší?

Kinezioterapie se snaží o propojení tělesné a duševní stránky člověka. K tomu se užívá pohyb, doteky a sebeuvědomění. Dlouhodobá nehybnost, se kterou se setkáváme zejména u osob s omezenou schopností pohybu, má vliv nejen na kondici, ale i na stav vnitřních orgánů a centrální nervovou soustavu. Právě kinezioterapie se snaží udržovat pohybové schopnosti člověka na určité úrovni nebo může jeho schopnosti dokonce zlepšovat. Jejím hlavním úkolem je tedy obnova nervosvalové činnosti.

Tři hlavní zaměření

  • Vliv na dýchací a trávící soustavu: Kinezioterapie pozitivně ovlivňuje vnitřní systémy člověka, zejména jeho trávení a dýchání. Zlepšuje dechové schopnosti, napomáhá odstranit svalovou dysbalanci a prodlužuje zkrácené svalstvo.
  • Vliv na pohybový aparát: Doteky a pohybová aktivita mají příznivý účinek na funkci celého pohybového aparátu.
  • Vliv na celý organismus: Správně vedená kinezioterapie zlepšuje celkový stav organismu, tedy nejen fyzický stav člověka, ale i jeho psychiku.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek